Rebellion GPH is de veelbelovende volle broer van het topspringpaard Igor GPH, o.a. winnaar van de 1.55m-Grand Prix van CSI3* Saint Tropez. Moeder Charistia Z bracht daarnaast ook de KWPN-goedgekeurde hengst Kaiden, die inmiddels 1.40m geklasseerd is. Grootmoeder Calata LVP is een halfzus van het Grand Prix-springpaard Con Dios III en van de 1.50m-geklasseerde Rabenhofs Fenix. Uit deze directe vertakking van Holsteiner stam 13A komen verder 1.50/1.60m-paarden als Surprise 157 , Collado, Dolce Vita des Ouches en Concelo. Vader Harley heeft zijn grote waarde in de fokkerij bewezen met nakomelingen als Constable II, Doloris, Hummer Z, Narcotique v/h Dingenshof en Charly Chaplin S.
Exterieur:
Rebellion R.A.G. VDL is een ruim voldoende ontwikkelde, aansprekende, jeugdige hengst die ruim voldoende in het rechthoeksmodel staat. Het hoofd is sprekend. De hengst heeft een goed gevormde voorhand. De schouder is goed van lengte en ligging. De schoft is ruim voldoende ontwikkeld en loopt ruim voldoende door in de rug. De rug is ruim voldoende van lengte en een fractie week. De lendenen zijn goed van bespiering en goed aangesloten. De croupe is voldoende van lengte en ligging met een goede bespiering. Het voorbeen is van voren en ter zijde gezien correct gesteld. Het achterbeen is correct gesteld. De hoeven zijn ruim voldoende ontwikkeld. De kwaliteit van het beenwerk is hard en passend van omvang.
Afstamming:
Rebellion R.A.G. VDL is een zoon van de preferente Harley VDL die met Jessica Kurten op hoog niveau heeft gepresteerd. De moeder Charistia Z is een dochter van de Holsteiner-hengst Crawford (v.Corrado) en gaf al de KWPN-hengst Kaiden GPH (v.Chaman), die in de sport tot op 1.40m-niveau heeft gesprongen. De volle broer van Rebellion R.A.G. VDL is Igor GPH, met de Canadese topamazone Kara Chad behaalt hij hoge noteringen op het allerhoogste niveau. Als we dan verder terug gaan in de moederlijn komen we via Calato-dochter Calata LVP bij overgrootmoeder Ferline. Deze Romino-dochter bracht verschillende paarden die op hoog niveau presteerden, waaronder de bekende Con Dios III (v.Colman), die op 1.60m-niveau gesprongen heeft met de ruiter Rene Lopez Lizarazo (COL). Andere nakomelingen uit deze merrie zijn het 1.60m-paard Fenix (v.Courage) en de 1.40m-paarden Landfreund CR (v.Landjunge), Rabenhofs Faust (v.Atlas Bavaria), Ornat CR (v.Orlando) en Darco van Overis Z (v.Darco). Via de hengsten Cor de la Bruyere en de volbloed Waldenser xx gaan we terug op een Holsteiner-stam.
Onderzoeksrapport:
Rebellion R.A.G. VDL is een zeer goed te rijden en ongecompliceerde hengst met een goede instelling. De hengst heeft veel bereidheid tot werken. De stap is ruim voldoende van ruimte. De draf is lichtvoetig en ruim voldoende van ruimte. De galop is lichtvoetig, goed van ruimte, heeft daarbij een goede afdruk. De hengst beweegt met een goede houding en balans. De hengst springt met veel afdruk en goed met lichaam naar boven. Hij springt met een goede beentechniek en veel lichaamsgebruik en beschikt over veel atletisch vermogen. Als springpaard heeft Rebellion R.A.G. VDL veel aanleg en geeft zijn ruiter een zeer goed gevoel.
Fok-/aanparingsadvies:
Rebellion R.A.G VDL kan de springkwaliteiten, met name de reflexen, techniek en balans in de galop, instelling en rij-kwaliteiten, toevoegen aan de springpaardenfokkerij.
Dekgeld: € 900,- (€ 300,- vaste kosten + € 600 ,- bij dracht) excl. btw en koerier kosten.
HARLEY VDL |
HEARTVEEAKER |
NIMMERDOR |
BACAROLE |
||
LARTAGO |
CARTHAGO |
|
DAISY IV |
||
CHARISTIA Z |
CRAWFORD |
CORRADO I |
KIMBERLY III |
||
CALATA LVP |
CALATO |
|
FERLINE |
Stal van Vliet
Lage Dijk-Noord 28,
3401 VA IJsselstein
Tel.: +31 (0)30 – 68 86 221
Mobiel Lauw van Vliet: +31 (0)6-22516452
Mobiel Brian Rijsdijk: +31 (0)6-43460292
e-mail: info@stalvanvliet.nl
Copyright Stal van Vliet | Realisatie: Horsedesign.nl